DesignRozwój firmSEO

Estetyka strony internetowej

“Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Strona internetowa jest naszą wizytówką, a bardzo często pierwszym kontaktem, zresztą istotnym, przy działaniach biznesowych. Dlatego też powinna zostać zrobiona z klasą, estetyką oraz elegancją. W dzisiejszych czasach, to właśnie od niej zaczyna się biznes. W poniższym artykule zamieszczam kilka, krótkich informacji jak powinna wyglądać strona internetowa. Zapewne każdy, o tym wie, ale warto odświeżyć pamięć. Tak, więc przechodząc do meritum. Tworząc stronę internetową musimy ją dobrze przemyśleć pod względem:-tekstu/ treści jaki będzie na niej zamieszczony,

-grafiki ( obrazy, zdjęcia, wykresy, itp),
-linkownia zewnętrzne oraz wewnętrzne,
-kolorystyki;

TEKST

Wszystkie powyższe elementy muszą ze sobą współgrać i odnosić się do danej branży. Branża kosmetyczna nie umieści w swojej witrynie ciemnych kolorów, zdjęć samochodów tylko zamieści informacje o kosmetykach, kolory będą jasne, pastelowe i miłe dla oka.
Pamiętajmy, że treści zamieszczone w witrynie powinny być wartościowe, nie mogą obrażać niczyich poglądów kulturalnych, politycznych czy społecznych. Aktualnie żyjemy w czasach, gdzie świat jest globalną wioską i bez przeszkód możemy współpracować z kontrahentami z innym kontynentów oraz kultur.
Także język, którym się posługujemy, niech będzie naszym narodowym, “Polacy nie gęsi, swój język mają” Mikołaj Rej. To oznacza, żeby nie używać języka kolokwialnego, ulicznego oraz starać się wplatać w niewielkiej ilości słowa zaciągnięte z innych języków.
Niech teksty, które wprowadzamy na stronę internetową będą konkretne, jasne i zrozumiałe dla każdej grupy wiekowej.

GRAFIKA
Oprócz tekstu, który jest istotny, nie bójmy się go urozmaicić grafiką. Mile są widziane zdjęcia wraz z opisem danego produktu, tak aby potencjalny zainteresowany mógł dokładnie poznać jego walory oraz przekonać się do niego.
Także grafika, którą załączamy powinna być adekwatna do branży, którą się zajmujemy, nie powinna być wulgarna ani obraźliwa. Dodawanie zdjęć/ obrazów podnosi atrakcyjność witryny i większe zainteresowanie nią.

LINKOWANIE ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE
Przy planowaniu zewnętrznym oraz wewnętrznym należy zastanowić się na jakie stronie umieścić je, aby zainteresowany z nich skorzystał. Również te dodatkowe elementy powodują atrakcyjność strony internetowej.

KOLORYSTYKA
Kolory jasne, delikatne, pastelowe wprowadzają spokój i harmonię na stronie internetowej. Oglądając stronę internetową potencjalny zainteresowany może skupić się na konkretnym produkcie oraz jego opisie. Oglądający nie jest rozpraszany. W przypadku kolorów ciemnych lub bardzo jaskrawych kontrahent nie ma możliwości skupienia uwagi na konkretach zamieszczonej oferty.

Grafika pobrana -> https://www.webfactoryltd.com