Stworzenie własnej strony internetowej jest bardzo podobne do budowy domu. Kluczem do stabilności są solidne podstawy.

W 2016 portal w3techs zajmujący się monitoringiem sieci, przeprowadził badania dotyczące wykorzystania systemów zarządzania treścią (CMS) dla serwisów internetowych.

Jak wynika z raportu ponad 46,7 % globalnych witryn jest opartych na silnikach CMS.

Niekwestionowanym liderem wśród 87 systemów jest platforma WordPress, zajmująca 58% stron opartych na CMSach.

1 na 6 stron www jest zasilana przez WordPress. Większość Państwa ulubionych stron jest budowanych oraz uruchomianych właśnie na WordPressie.

Na drugim miejscu plasuje się Joomla mająca udział 7,2 %. Trzecie miejsce zajmuje platforma Drupal z 4,8% rynku. Zaraz za nimi znajdują się systemy eCommerce pod sklepy internetowe, gdzie faworytem jest Magento będący z udziałem 2,4%, Shopify 1,4% czy PrestaShop 1,3%.

Pomijając, to że jest najbardziej popularną platformą w Internecie, przedstawiam kilka powodów, dla których warto z niej skorzystać:

Po co budować dwie, czy trzy strony pod różne przekątne ekranu? Teraz możesz mieć jedną, która sprosta temu wyzwaniu. Większość szablonów na WordPress jest tworzona w technologi Responsive Web Design przez co masz pewność że Twoja witryna zawsze znajdzie się w smartfonie czy tablecie Twojego przyszłego klienta.

Skalowalna. Mała lub duża. Rosnąca wraz z rozwojem Państwa firmy. Nie ma znaczenia czy strona będzie mieć kilka podstron albo zawierać setki produktów w koszyku, czy dziesiątki wpisów na blogu, i tak WordPress pozostanie wszechstronny!

Prosty w obsłudze i bardzo przyjazny dla użytkownika. Interface użytkownika jest bardzo prosty w użyciu. Jeśli potrafisz korzystać z Worda, z łatwością użyjesz WordPressa do tworzenia, edycji oraz utrzymania wspaniałej witryny Twojego Biznesu!

Gigantyczne wsparcie. Z każdym dniem, z każdą minutą, miliony użytkowników modyfikuje WordPress pod siebie. Ta ogromna społeczność na co dzień służy pomocą. Na blogach, na stronach, na forach, zawsze znajdziesz wsparcie!

Wciąż masz wątpliwości?

Treść była przydatna? Chcesz więcej?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera.

Please wait…

Dziękuje za dołączenie do grona osób, które jako pierwsze otrzymają najnowsze artykuły eksperckie.

Copyright 2020-2022 © INNOVATED Creative Studio: Projektowanie stron – Pozycjonowanie – Reklamy Google / Facebook – Copywritinig – Branding