Dlaczego warto założyć własną stronę firmową na WordPress

Stworzenie własnej strony internetowej jest bardzo podobne do budowy domu. Kluczem do stabilności są solidne podstawy.

W 2016 portal w3techs zajmujący się monitoringiem sieci, przeprowadził badania dotyczące wykorzystania systemów zarządzania treścią (CMS) dla serwisów internetowych.

Jak wynika z raportu ponad 46,7 % globalnych witryn jest opartych na silnikach CMS.

Niekwestionowanym liderem wśród 87 systemów jest platforma WordPress, zajmująca 58% stron opartych na CMSach.

1 na 6 stron www jest zasilana przez WordPress. Większość Państwa ulubionych stron jest budowanych oraz uruchomianych właśnie na WordPressie.

Na drugim miejscu plasuje się Joomla mająca udział 7,2 %. Trzecie miejsce zajmuje platforma Drupal z 4,8% rynku. Zaraz za nimi znajdują się systemy eCommerce pod sklepy internetowe, gdzie faworytem jest Magento będący z udziałem 2,4%, Shopify 1,4% czy PrestaShop 1,3%.

Pomijając, to że jest najbardziej popularną platformą w Internecie, przedstawiam kilka powodów, dla których warto z niej skorzystać:

Po co budować dwie, czy trzy strony pod różne przekątne ekranu? Teraz możesz mieć jedną, która sprosta temu wyzwaniu. Większość szablonów na WordPress jest tworzona w technologi Responsive Web Design przez co masz pewność że Twoja witryna zawsze znajdzie się w smartfonie czy tablecie Twojego przyszłego klienta.

Skalowalna. Mała lub duża. Rosnąca wraz z rozwojem Państwa firmy. Nie ma znaczenia czy strona będzie mieć kilka podstron albo zawierać setki produktów w koszyku, czy dziesiątki wpisów na blogu, i tak WordPress pozostanie wszechstronny!

Prosty w obsłudze i bardzo przyjazny dla użytkownika. Interface użytkownika jest bardzo prosty w użyciu. Jeśli potrafisz korzystać z Worda, z łatwością użyjesz WordPressa do tworzenia, edycji oraz utrzymania wspaniałej witryny Twojego Biznesu!

Gigantyczne wsparcie. Z każdym dniem, z każdą minutą, miliony użytkowników modyfikuje WordPress pod siebie. Ta ogromna społeczność na co dzień służy pomocą. Na blogach, na stronach, na forach, zawsze znajdziesz wsparcie!

A Ty drogi czytelniku co o tym sądzisz?

Myślisz nad nową witryną internetową? A może masz już własną stronę firmową i przyszedł czas rozwinąć swoje możliwości marketingowe? Zapraszam do kontaktu. Rozmowa nic nie kosztuje, ani nie zobowiązuje, a na pewno czegoś nowego Ci dostarczy.