Krytyczna luka w milionach stron WordPress

Krytyczna luka w elementorze

Firma Defiant jako jedna z wiodących firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem i ochroną stron internetowych. Znana głównie ze swojego flagowego produktu, którym jest wtyczka do WordPress’a o nazwie Wordfence. Poinformowała o krytycznej lukach występujących w rozbudowanych wtyczkach do rozwijania stron i sklepów na platformie WordPress. Luki te umożliwiają atakującym zresetowanie hasła administratora, zmienię poziomu ról użytkownikom czy ingerencje w konfigurację witryny.

Problem dotyczy takich wtyczek jak:

  • Elementor w wersji 3.11.6 lub wcześniejszych
  • Elementor PRO w wersji 3.11.6 lub wcześniejszych
  • Essential Addons for Elementor w wersji 5.7.1 lub wcześniejszych

Zalecana jest natychmiastowa aktualizacja do najnowszej wersji.

Klienci firmy INNOVATED Creative Studio sp. z o.o. nie muszą nic robić. Wszystkie strony firmowe jak i sklepy internetowe są zaktualizowane do najnowszej wersji.

Więcej informacji na temat luk w bezpieczeńswie ww. wtyczkach można przeczytać pod tym linkiem.

Kilka słów o wtyczkach

Wtyczka Elementor, to niezwykle popularne narzędzie do tworzenia witryn internetowych. Jest to popularny i rozbudowany kreator stron typu „przeciągnij i upuść” (ang. drag-and-drop), który umożliwia użytkownikom, bez specjalistycznej wiedzy technicznej, tworzenie profesjonalnych i interaktywnych stron internetowych.

Wtyczka Elementor Pro jest to płatne rozszerzenie funkcjonalności w bazowej wtyczce Ellementor.

Wtyczka Essential Addons for Elementor to rozszerzenie (ang. add-on) do wtyczki Elementor, która dodaje nowe funkcje, moduły i widgety do kreatora stron Elementor.

Myślisz nad nową witryną internetową? A może masz już własną stronę firmową i przyszedł czas rozwinąć swoje możliwości marketingowe? Zapraszam do kontaktu. Rozmowa nic nie kosztuje, ani nie zobowiązuje, a na pewno czegoś nowego Ci dostarczy.